Desiderium intimum 66/2

Napsal Severus versus Alan... (») 30. 7. v kategorii Desiderium intimum, přečteno: 30×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online10163-lektvar.jpg

DI - kapitola 66. - část II.

"Odhoď hůlku, nebo se tomu tvému malému andílkovi stane něco velmi, velmi ošklivého…"

 

Tonksová sevřela zuby a cítila, jak se jí nitrem plazí led, který ji sevřel srdce tak, až nemohla dýchat. Dlaň, ve které držela hůlku, se chvěla. Měla pocit, jako by její mysl bojovala s jejím tělem ve smrtící bitvě.

 

Luna stála bez pohybu, s hlavou zakloněnou a obnaženými zuby bolestí. Tonksová viděla její blankytné oči, jak se na ni dívají nebojácným, čistým pohledem.

 

"Víš… to, co jsi udělala, nebylo příliš chytré." Jemný hlas Luny se zachvěl ve vzduchu, a způsobil, že se na ní Bellatrix s překvapením podívala, jako by ji udivilo to, že oběti umí mluvit. "Někdo by si mohl myslet, že jsi zbabělec, když se za mnou schováváš."

 

Tonksová viděla, jak se Bellatrixina tvář zkřivila vztekem. Silně škubla a zasyčela do Lunina ucha:

 

"Možná začnu s tvým špinavým jazykem, co ty na to? Jsem si jistá, že moje neteřinka by věděla, jak ho použít…" Z jejího hlasitého smíchu jí bolely ušní bubínky.

 

Tonksová se kousla do rtu a ještě pevněji sevřela v chvějící se dlani hůlku. Její srdce jakoby jí bilo v krku. Trhalo sebou jako pták uvězněný v kleci, a způsobovalo, že pro ni bylo stále těžší dýchat.

 

V každé jiné situaci by věděla, jak zareagovat. Kolikrát už podobnou akci nacvičovala. Kolikrát už zažila podobnou situaci. Ale teď… teď se dívala jen na hůlku, která se tisknula k hrdlu Luny, a její smysly šílely, a nemohla… nemohla…

 

Viděla, jak se Lunina dlaň zvedá nahoru, chytila přívěšek visící na jejím krku a uzavřela se kolem amuletu.

 

Tonksová pocítila v hrudi bodnutí. Luna tak moc milovala ty divné, zbytečné přívěšky. Věřila v ně. Věřila, že díky nim se jí nic nestane, že ji zachrání…

 

"Počítám do tří," pověděla ostře Bellatrix, znovu trhla za Luniny vlasy a ještě pevněji přitiskla konec hůlky do její odhalené šíje. "A pak jí naporcuju…"

 

Chvějící se dlaň Tonksové začala klesat.

 

A když se Bellatrixina ústa roztáhla do strašidelného úsměvu, ve vzduchu se ozval děsivý výkřik. Tonksová spatřila světlo vycházející z Lunina náhrdelníku, a celý svět vybuchl v kakofonii, která téměř trhala ušní bubínky.

 

Bellatrix si reflexivně sevřela uši a Tonksová spatřila, jak se Luna vrhla k zemi. A to jí stačilo.

 

Její hůlka se sama zvedla nahoru, ale než stačila pronést kletbu, uviděla, jak na ní míří hůlka Bellatrix a její pohybující se ústa, jak vyřkla slova kletby. A i když ji roky tréninku naučily, že obrana je nejdůležitější, tentokrát… neměla dost času.

 

"Avada Kedavra!" Vykřikla bez přemýšlení.

 

Spatřila dva paprsky. Zelený trefil Bellatrix přímo do hrudi, odhodil její tělo dozadu, jako hadrovou panenku. A světle modrý…

 

Tonksová pocítila silný úder, celý svět se přetočil vzhůru nohama a náhle ji obklopilo… ticho.

 

*

 

"Rone…" Hermiona se snažila mluvit hlasitěji, ale její šepot byl sotva slyšitelný, jako by se kolem jejího hrdla uzavírala smyčka, a nedovolovala jí mluvit.

 

Nemusela to dělat. Nemusela sem chodit. Nemusela to vidět. Měla odejít co nejrychleji, když spatřila ta dvě těla, ale musela se ujistit… musela.

 

"Rone, zůstaň, kde jsi. Nechoď sem." Nepoznávala vlastní hlas.

 

"Co se stalo, Hermiono?"

 

Uslyšela jeho blížící se kroky.

 

Otočila se a zamlženě se na něj podívala.

 

"Rone, já… je mi to tak líto."

 

Jeho oči se rozšířily. Vrhl se dopředu, odsunul ji stranou, a když se podíval dolů…

 

Nebyla to Luna. Zjistila to hned, jakmile se přiblížila.

 

"Ne…" Ten tichý, zlomený šepot byl horší než výkřik. Zdálo se, že nepřicházel z hrdla, ale ze samotné duše. "Ne. Ne, Bille…"

 

Když spatřila, jak Ron padá na kolena, její srdce kleslo s ním.

 

"Zastínil Fleur vlastním tělem," zašeptala tiše, poklekla vedle něj a položila dlaň na jeho chvějící se ramena.

 

Přála si, aby ho mohla obejmout, ale musela zachovat ostražitost. V této situaci jim jen ona mohla poskytnout bezpečí, protože on, jak se zdálo, přestal vnímat svět kolem sebe, nevěřícně se díval na tělo svého bratra a mlčky pohyboval rty.

 

Merline, kolik by dala za to, aby tohle šílenství mohla ukončit, aby už nikdo z jejich nejbližších netrpěl… ale jen nalezení Harryho mohlo přiblížit jejich vítězství, i když si byla vědoma skutečnosti, že to také přiblíží setkání s Voldemortem. A na to nikdo z nich nebyl připravený.

 

Náhlý pohyb po jejich levé straně ji vytrhl z úvah. Bleskově otočila hlavu a na chvíli ztratila dech, když spatřil temnou postavu a hůlku mířící na Rona.

 

"Expelliarmus!" Vykřikla, a odstrčila Rona stranou. Kletba prosvištěla pod jejím ramenem, udeřila do země a rozstříkla vlhké bahno.

 

Smrtijedova hůlka odletěla několik metrů od nich, a když Hermiona vyskočila, aby k ní přeběhla, spatřila, jak se muž vrhl na překvapeného Rona, přirazil ho k zemi a sevřel ruce kolem jeho krku. Zamířila na něj a vykřikla:

 

"Reduc…"

 

Nalevo od sebe spatřila jasně žlutý paprsek kletby a musela se okamžitě sklonit, aby mu unikla.

 

Byli dva.

 

Zvedla se, zoufale se rozhlédla a snažila se lokalizovat druhého Smrtijeda. Spatřila, jak Ron bojuje a snaží se zbavit svého protivníka, ale ten ho praštil přímo do obličeje. Už nemohla spatřit víc, protože jí pohled zastínila záře vrhnuté kletby.

 

"Protego!"

 

Štít se zachvěl, ale odolal útoku. Hermiona couvla o několik kroků, a téměř spadla do bláta.

 

Další kletba rozbila její štít na drobné kousky.

 

"Protego!"

 

Druhý byl mnohem slabší, ale vydržel další útok.

 

Přeběhla pohledem k Ronovi. Jeho tvář byla zalitá krví, ale dál bojoval, pěstmi mlátil do hrudi a břicha Smrtijeda, který na něm seděl.

 

"Stupefy!" Křikla a zamířila směrem k zdroji nepřetržitých útoků, ale Smrtijed bez větších potíží odrazil její kletbu a ve chvíli, kdy namířila hůlkou na toho, jenž bojoval s Ronem, další kletba ji téměř trefila do tváře. Cítila pach spálených vlasů.

 

Měla jen jednu cestu, jak z toho ven. Odlákat ho odsud.

 

Rozběhla se dopředu a vrhla přes rameno kletbu na muže, který ji napadl.

 

"Impedimento!"

 

Uslyšela za sebou hluk a smích Smrtijeda, který se hnal za ní.

 

"Zastav, krasotinko!"

 

Ale pak zaslechla další hluk, přicházející zpoza jejích zad a dva známé hlasy:

 

"Nech našeho bratra, ty parchante!"

 

Úleva byla tak vysilující, že Hermiona téměř klopýtla a spadla do bahna, ale další kletba, která prosvištěna kolem jejího ramena, ji účinně poháněla k běhu.

 

"Reducto! Stupefy! Petrificus Totalus!"

 

Použila štítové kouzlo, aby se na chvíli mohla zastavit a dopřát si trochu oddechu. Před sebou spatřila zavalitou čarodějku, ale než ji stihla varovat, kletba jejího pronásledovatele ženu zasáhla a odhodila ji několik metrů. Běžela dál, prudce zatáčela, aby ho zmátla. Přeskočila mrtvolu na zemi, která připomínala tělo jednoho z domácích skřítků pracujících v Bradavicích, a příliš pozdě postřehla záblesky kleteb před sebou.

 

Vběhla přímo mezi několik bojujících bystrozorů a Smrtijedů.

 

"Co to vyvádíš, holka?" Uslyšela křik jednoho z nich, když se přitiskla k zemi, proběhla mezi nimi téměř na všech čtyřech a běžela dál. Otočila se až po několika desítkách metrů, ale jejího pronásledovatele nebylo nikde vidět. Očividně neměl tolik štěstí jako ona. Ale byla by radši, kdyby to věděla jistě.

 

Zastavila se, chvíli těžce oddechovala a opírala se rukama o kolena. Když znovu nabrala dech, narovnala se a uvážlivě se rozhlédla. Slyšela z dáli výkřiky a exploze. A náhle, kdesi nedaleko, se ve vzduchu ozvalo bolestné zavytí, které způsobilo, že přes její tělo přehnal ledový třes.

 

Poznávala ten hlas…

 

Pevněji sevřela hůlku a zamířila za hlasem.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a tři